Polacy w Holandii – jak jechać do pracy to tylko z agencją pracy

Poszukiwanie pracy za granicą związane jest z dylematem dotyczącym wyboru sposobu poszukiwań. Na własną rękę czy z pomocą agencji zatrudnienia? Pomimo dużego zainteresowania pracą w Holandii, niestety łatwo natknąć się na nieuczciwych pracodawców. Warto skorzystać więc ze specjalistycznej pomocy oferowanej przez biura pośrednictwa pracy, zapewniającej obszerny pakiet korzyści oraz udogodnień.

Praca w Holandii

Od czego zacząć?

Poszukiwanie pracy w Holandii warto rozpocząć od znalezienia sprawdzonej i renomowanej agencji pracy,  gwarantującej legalność i stabilność zatrudnienia. Pośrednictwo to umożliwia wybór spośród licznych ofert zajęcia, w jak najszerszym zakresie dostosowanego do własnych preferencji. Holland Contracting udostępnia dobrze płatne oferty pracy z sektora agrarnego. Rejestracja w agencji pracy jest darmowa i prosta, wystarczy wypełnić kwestionariusz i dołączyć niezbędne dokumenty. Przyszły pracownik może ponadto liczyć na wyjaśnienia i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Oferty agencji pracy

Współpraca z agencją zatrudnienia przynosi szereg korzyści. Agencje zatrudnienia są doskonale zorientowane w realiach holenderskiego rynku pracy, posiadają ugruntowaną pozycję, umożliwiającą oferowanie pracy u sprawdzonych firm. Poza dostępem do ofert pracy w Holandii należy do nich minimalizacja wydatków związanych z wyprowadzką. Agencje pracy niekiedy pokrywają koszty przejazdu do kraju docelowego lub zapewniają pracownikom bezpłatne zakwaterowanie.

Osoby korzystające z usług pośrednictwa pracy mogą także liczyć na pomoc w znalezieniu pokoju lub mieszkania na wynajem. Ceny wynajmu są wtedy znacznie niższe niż w przypadku poszukiwań na własną rękę. Pomoc agencji pracy niezwykle ułatwia organizację wyjazdu. Agencje pracy umożliwiają ponadto stały kontakt z koordynatorem mówiącym w ojczystym języku, do którego zadań należy między innymi pomoc w zakresie:

  • wyjaśniania ewentualnych nieporozumień z pracodawcą,
  • załatwiania spraw urzędowych,
  • komunikacji ze służbami, np. medycznymi.

Współpraca z biurem pośrednictwa pracy jest bardzo cenna i opłacalna z punktu widzenia pracownika. Stanowi gwarancję legalnej umowy oraz wypłacalności wynagrodzenia, od którego odprowadzane są składki i podatki. Dzięki temu pracownik ma pełne prawo do skorzystania z opieki lekarskiej, a praca w Holandii nie stanowi przerwy w gromadzeniu kapitału emerytalnego. Zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy i zalety z niego płynące, decydują o tym, że zdecydowanie warto korzystać z tego typu współpracy.

Artykuł Partnera 

Agencja Holland Contracting

 

Najnowsze treningi

Aktualności

Facebook, YouTube, Polecane książki

Polecam na blogu