CV + List Motywacyjny, Kariera
Strona główna » Kariera » Profile zawodowe – Goldenline
Profile zawodowe – Goldenline
Zwykłe cv to już za mało. W świecie powszechnej globalizacji pracodawca będzie szukał Ciebie w sieci. Goldenline, Linkedin, który z nich wybrać i jak się zaprezentować? Dzisiaj wszystko co musisz wiedzieć o Goldenline. Zapraszam
Goldenline – Linkedin
Jeżeli jesteś aktywny na rynku pracy: pracujesz, rozwijasz swoją karierę, szukasz pracy lub dopiero zaczynasz i wchodzisz na rynek. Profil zawodowy to obecnie konieczność. Pomoże on Ci zdobyć pracę, zmienić i wyrobić sobie pozycję experta w swojej branży.
W Polsce najbardziej popularne są dwie praformy rekrutacyjne: Goldenline oraz Linkedin.
Niekwestionowanym atutem i wartością obu jest połączenie w jednym miejscu i w jednej społeczności, kluczowych graczy na rynku pracy:
1. Pracowników,
2. Pracodawców,
3. Firmy rekrutujące, Firm HR, oraz Agencje zatrudnienia,
Każda z tych grup ma inne cele, które tam realizuje. Ty jako pracownik – przedstawiasz swój profil zawodowy i informujesz jestem na rynku pracy specjalizuję się w następujących dziedzinach.
Pracodawcy – publikują wizytówki swoich firm i kuszą przyszłych pracowników – dołącz do nas.
Firmy rekrutujące, Agencje zatrudnienia – aktywnie szukają pracowników dla swoich klientów.
Dlatego nie może Cię tam zabraknąć.
Goldenline to polski serwis rekrutacyjny nastawny na prezentacje i rekrutacje pracowników średniego szczebla. Obecnie platformę odwiedza miesięcznie ok. 2 milionów użytkowników.
Linkedin to portal międzynarodowy przeznaczany do wyższej kadry managerskiej lub specjalistów wyższego szczebla umożliwiający rekrutacje międzynarodowe. Na Linkedin poznasz specjalistów z całego świata, sam również możesz rekrutować się do międzynarodowych korporacji.
Oba serwisy prowadzone są w języku polskim, rejestracja i prowadzenie profilu jest bezpłatne: w Goldneline wszystkie funkcje, w Linkedin profil podstawowy.
Czy można być na obu platformach? – Oczywiście, że tak, ale jeżeli rozpoczynasz swoją karierę zawodową lub jesteś pracownikiem średniego szczebla – zacznij od Goldenline.
W tym artykule pokaże Ci jak krok po kroku założyć i zbudować swój profil na Goldenline.
- Rejestracja i założenie profilu. – wchodzisz na stronę www.Goldenline.pl
- Wybierasz ikonę: zarejestruj się w GoldeLine,
- Możesz to zrobić na pomocą danych z: Facebooka, Twojego konta w google lub przeprowadzasz nową szybką rejestrację.
Ja polecam wybrać tą ostatnią wersję, ponieważ jest ona najbezpieczniej, na FB posiadasz swój profil prywatny i nie zawsze dobrze jest, aby pracodawca szybko odnalazł nasze wszystkie strony w sieci. Możesz zrobić wyjątek, jeżeli prowadzisz swój profil firmowy lub bloga poświęconego tematyce zawodowej. W innym wypadku pozostaw FB tylko dla znajomych.
2. Pierwsze uzupełnienie danych – trzy kroki wymuszone przez system.
Jeżeli przejdziesz dalej system od razu wymusi wprowadzenie pierwszych informacji, będą to trzy okienka, które oczywiście będziesz mógł później uzupełnić i zmienić. Dlatego wpisujemy po jednym przykładzie.
- Miejscowość, z której pochodzisz – sugeruję wpisanie miejscowości, w której szukasz pracy;
- Doświadczenie zawodowe – uzupełniasz pole dokładnie w ten sam sposób co w cv;
– Nazwa Pracodawcy,
– Lata pracy, stanowisko,
– Trzy kluczowe zadania, które wykonywałeś w poprzedniej pracy,
- Ostatnie okno dotyczy kluczowych kompetencji (umiejętności zawodowe, programy, narzędzia), które obsługujesz i, w których czujesz się expertem. System jest tak świetnie skonfigurowany, że sam podpowiada konkretne czynności. Wystarczy wpisać pierwsze litery.
Przykład okna nr 3:
Po tym działaniu zostaniesz przeniesiony na stronę główną, gdzie będziesz mógł zobaczyć swoje działo.
Pierwszy wzór profilu nie zachwyca :).
3. Właściwe uzupełnienie profilu
Aby Twoja wizytówka zawodowa była gotowa, czas uzupełnić profil. Wszystkie zmiany, które nanosisz i wprowadzasz dokonujesz z pozycji „Mój profil” znajdziesz go w pasku nawigacji.
Poniżej przedstawiam szczegółowy opis, co należy uzupełnić wraz z moim komentarzem.
- Zdjęcie w tle: Najlepiej wybrać tło neutralne biznesowe lub zawierające elementy kojarzące się z branżą w jakiej pracujesz. Jeśli prowadzisz swoją firmę, możesz umieścić w tym miejscu własne logo;
- Zjecie profilowe: wykorzystaj to, które znajduje się w Twoim CV ;
- Podsumowanie zawodowe: tutaj wprowadzasz najbardziej istotne elementy z Twojego życiorysu zawodowego. Podsumowanie ma na celu zwrócenie uwagi czytającego na Twoje silne strony, np. doświadczony sprzedawca i handlowiec, 5- letnie doświadczenie w branży ......., lub jeżeli nie posiadasz jeszcze doświadczenia zawodowego możesz uzupełnić o przykładowe informacje np. wykwalifikowany Technik ekonomista, pasjonat rozwoju zawodowego i logicznego myślenia.;
- Szukam pracy - To jest bardzo istotna pozycja. Jeżeli jesteś otwarty na zmianę pracy lub jej szukasz - zaznaczasz tę ikonę. Będzie ona widoczna tylko do rekruterów. To znaczy, że z profilu głównego nikt nie zauważy tej informacji. Nie obawiaj się, Twój pracodawca również tego nie będzie widział. Ta informacja dostępna jest tylko dla użytkowników zarejestrowanych jako rekruterzy.
- Umiejętności - Kluczowe Twoje kompetencje. Ten akapit zacząłeś już uzupełniać w trzecim kroku. Przemyśl jakie kompetencje i umiejętności chcesz pokazać na swoim profilu. Skoncentruj się na tych, które są dla Ciebie najważniejsze i najbardziej zgodne z branżą lub stanowiskiem, na które aplikujesz;
- Doświadczenie zawodowe, Wykształcenie - wprowadzasz dane zawarte w Twoim cv. Pamiętaj jednak o tym aby do każdej pozycji wpisać zadania, które wykonywałeś. W przypadku wykształcenia możesz dodać: średnią ocen, uczestnictwo w konkursach lub nagrody i dyplomy, które otrzymałeś w dotychczasowej karierze;
- Projekty - ta zakładka umożliwia Tobie wpisanie dodatkowych ważnych dla Ciebie projektów zawodowych, w których uczestniczyłeś. Możesz dodać np. wymiany międzynarodowe, uczestnictwo w zespole roboczym, którego celem było opracowywanie nowej strategii. Jeżeli prowadzisz bloga lub byłeś współautorem jakiś publikacji również dodaj tą informację. Możesz również nie uzupełniać tej zakładki.
- Grupy do których chcę należeć - Na portalu działa bardzo dużo grup zawodowych skupiających sympatyków z danej branży lub tematyki oraz absolwentów lub studentów tych samych kierunków i uczelni. Zastanów się, która z tych grup najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom zawodowym do dołącz. Przykładowe grupy do , których ja należę to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Biznes i finanse.
W każdej chwili możesz podejrzeć swój profil, klikając w ikonę, którą znajdziesz przy Twoim zdjęciu: podgląd profilu.
Druga funkcjonalność, na którą zwracam uwagę dotyczy możliwości poprania gotowego cv i zapisania go na swoim komputerze. Będziesz miał gotowy profil zawodowy w sieci oraz gotowe cv.
Pamiętaj, jeżeli coś zmieni się w Twoim życiu zawodowym, albo Ty zmienisz zdanie co chcesz w nim pokazać w swoim profilu, w każdej chwili możesz dokonać takiej zmiany.
4. Pasek nawigacyjny – co powinienem o nim wiedzieć
W pasku nawigacyjnym znajdziesz trzy przydatne zakładki.
- Oferty pracy – wiele firm zamieszcza gotowe oferty pracy na goldenline. Mając tam profil możesz bezpośrednio aplikować bez konieczności wysyłania dodatkowego CV.
- Profile pracodawców – to miejsce, gdzie pracodawcy z wielu branż prezentują swoje wizytówki firmowe. Korzyść dla Ciebie to możliwość obserwowania danego pracodawcy oraz możliwość podejrzenia pracowników reprezentujących tą firmę. Bardzo często podane są tam również profile konkretnych osób odpowiedzialnych za rekrutację. Daje to szanse na bezpośredni kontakt.
- Centrum kariery- wiele pożytecznych i praktycznych informacje na temat rynku pracy i kariery zawodowej.
5. Moje kontakty – Jak dodawać kontakty do mojego profilu.
Jeśli Twój profil jest gotowy czas zaprosić znajomych. Odbywa się to podobnie do zasad obowiązujących na Facebooku. Z tą różnicą, że system jako jedno z kluczowych kryteriów doboru i podpowiadania znajomych traktuje wspólnych pracodawców.
Dlatego po wpisaniu wcześniejszych firm, w których pracowałeś z pewnością otrzymasz podpowiedzi osób, które były lub są związane z tym pracodawcą.
Przyjęcie do grona znajomych odbywa się poprzez wysłanie i akceptowanie zaproszenia.
Pamiętaj jest to system zawodowy zapraszając warto zamieścić, krótką notatkę z przypomnieniem, w jakiej okoliczności biznesowej się spotkaliście.
Na koniec
Zapraszam Cię na mój profil internetowego doradcy zawodowego. Z pewnością przyjmę Twoje zaproszenie.
Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój wpis i skorzystasz z moich rad.
Będzie mi miło jak udostępnisz 🙂 – Kliknij poniżej
Pamiętaj Bądź Zawodowo Skuteczny !
o mnie
Nazywam się Hanna Mańczak-Jankiewicz. Jestem Trenerem Biznesu i Kariery. Więcej o mnie przeczytasz Klikając Tutaj. Zapraszam
Ostatnie Artykuły
Kategorie
- Artykuł Partnera (3)
- CV + List Motywacyjny (4)
- Doradztwo zawodowe (7)
- Kariera (19)
- Komunikacja (1)
- Lider skuteczny (12)
- Praca (5)
- Rozmowa kwalifikacyjna (7)